TC42X-2-501E
Bourns Inc.
Prodotto No:
TC42X-2-501E
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
TRIMMER 500 OHM 0.1W J LEAD TOP
In magazzino : 4989
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Termination Style J Lead
Tolerance ±25%
Number of Turns 1
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.102" x 0.087" Face (2.60mm x 2.20mm)
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Product Status Active
Resistance 500 Ohms
Series Trimpot® TC42 - Open Frame
Power (Watts) 0.1W, 1/10W