TCH9337M010B0040U
KYOCERA AVX
Prodotto No:
TCH9337M010B0040U
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP TANT POLY 330UF 10V SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code 9
Height - Seated (Max) 0.234" (5.95mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.433" W (12.50mm x 11.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 40mOhm @ 100kHz
Ratings -
Series TCH
Type Hermetically Sealed
Package / Case Nonstandard
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 330 µF