TCJB157M006S0045
KYOCERA AVX
Prodotto No:
TCJB157M006S0045
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 1411
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 45mOhm @ 100kHz
Ratings -
Series TCJ
Type Molded
Package / Case 1411 (3528 Metric), 1210
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 150 µF