TCJD227M006S0040
KYOCERA AVX
Prodotto No:
TCJD227M006S0040
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP TANT POLY 220UF 6.3V 2917
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 40mOhm @ 100kHz
Ratings -
Series TCJ
Type Molded
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 220 µF