TCKIC475PT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Prodotto No:
TCKIC475PT
Descrizione:
TANT 10% 16V 4.7UF P CASE LP
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code P
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.081" L x 0.053" W (2.05mm x 1.35mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 5Ohm
Type Molded
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 4.7 µF