TCKIE155PT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Prodotto No:
TCKIE155PT
Descrizione:
TANT 10% 25V 1.5UF P CASE LP
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code P
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.081" L x 0.053" W (2.05mm x 1.35mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 9.6Ohm
Type Molded
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 0.15 µF