TCKIX156HT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Prodotto No:
TCKIX156HT
Descrizione:
TANT 10% 50V 15UF H CASE STD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code H
Height - Seated (Max) 0.148" (3.75mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 600mOhm
Type Molded
Package / Case 2924 (7361 Metric)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 15 µF