TCMIA475BT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Prodotto No:
TCMIA475BT
Descrizione:
TANT 20% 10V 4.7UF B CASE STD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 4Ohm
Type Molded
Package / Case 1411 (3528 Metric), 1210
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 4.7 µF