TDC336K020WSG
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
TDC336K020WSG
Descrizione:
CAP TANT 33UF 10% 20V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code G
Height - Seated (Max) 0.650" (16.51mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.250" (6.35mm)
Voltage - Rated 20 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.350" Dia (8.89mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series TDC
Type Conformal Coated
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 33 µF