TDD65US28C-P
P-DUKE Technology, Inc.
Prodotto No:
TDD65US28C-P
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 28V 65W
Product Status Active
Efficiency 93.5%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Adjustable Output, DC Input Capable, Standby Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, cURus, FCC, UL
Voltage - Output 1 28V
Mounting Type DIN Rail
Size / Dimension 3.67" L x 2.37" W x 1.31" H (93.2mm x 60.2mm x 33.3mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 2.33 A
Series TAD65-P (65W)
Power (Watts) 65W