TE240A2451Q01
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Prodotto No:
TE240A2451Q01
Descrizione:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 240W
Guida per l'utente
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Polarization -
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class I)
Output Connector -
Approval Agency CE
Input Connector IEC 320-C18
Size / Dimension 8.30" L x 2.65" W x 1.70" H (210.8mm x 67.3mm x 43.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 10A
Series TE240 (240W)
Power (Watts) 240 W
No Load Power Consumption 210mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 39.4" (1.00m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 24V
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC