TEN 30-4822WI
Traco Power
Prodotto No:
TEN 30-4822WI
Produttore:
Traco Power
Descrizione:
DC DC CONVERTER +/-12V 30W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.60" W x 0.40" H (50.8mm x 40.6mm x 10.2mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 1.25A, 1.25A
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 18V
Series TEN 30WI (30W)
Power (Watts) 30 W
Type Isolated Module
Package / Case 7-DIP Module
Efficiency 86%