Casa / Crystals / TFNC151K32K7680
minImg
TFNC151K32K7680
CTS-Frequency Controls
Prodotto No:
TFNC151K32K7680
Descrizione:
CRYSTAL 32.7680KHZ 8PF TH
Guida per l'utente
Load Capacitance 8pF
Frequency Tolerance ±10ppm
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) -
Frequency Stability -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.059" Dia x 0.201" L (1.50mm x 5.10mm)
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 kOhms
Ratings -
Series TFNC15
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case Cylindrical Can, Radial
Mfr CTS-Frequency Controls
Frequency 32.768 kHz