TFSSE270RFE
Ohmite
Prodotto No:
TFSSE270RFE
Produttore:
Ohmite
Descrizione:
RES 270 OHM 1% 1.5W SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.827" L x 0.413" W (21.00mm x 10.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
Resistance 270 Ohms
Series TFSS
Power (Watts) 1.5W