THAS131M350AC1C
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
THAS131M350AC1C
Descrizione:
CAP ALUM 130UF 20% 350V FLATPACK
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.366" (9.30mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.118" L x 1.000" W (53.80mm x 25.40mm)
Ripple Current @ Low Frequency 700 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.45Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series THAS
Package / Case FlatPack
Ripple Current @ High Frequency 1.19 A @ 20 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 130 µF