THJD475K050RJN
KYOCERA AVX
Prodotto No:
THJD475K050RJN
Descrizione:
CAP TANT 4.7UF 10% 50V 2917
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 900mOhm @ 100kHz
Type Molded
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 4.7 µF