THQ1010503
Quantic Evans
Prodotto No:
THQ1010503
Produttore:
Quantic Evans
Descrizione:
Wet Tantalum
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Manufacturer Size Code -
Height - Seated (Max) 0.313" (7.95mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.400" (10.16mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.400" Dia (35.56mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 50mOhm @ 1kHz
Ratings -
Series THQ
Type Hermetically Sealed
Package / Case Radial, Can
Mfr Quantic Evans
Capacitance 50000 µF