THQA2125211
Quantic Evans
Prodotto No:
THQA2125211
Produttore:
Quantic Evans
Descrizione:
Wet Tantalum
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code -
Height - Seated (Max) 0.605" (15.37mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 125 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.600" Dia (15.24mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.25Ohm
Ratings -
Series THQA2
Type Hermetically Sealed
Package / Case Radial, Can
Mfr Quantic Evans
Capacitance 215 µF