TK20P5R00JE
Ohmite
Prodotto No:
TK20P5R00JE
Produttore:
Ohmite
Pacchetto:
TO-220
Descrizione:
RES 5 OHM 5% 20W TO220
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.701" (17.80mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.394" L x 0.181" W (10.00mm x 4.60mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220
Resistance 5 Ohms
Series TK
Power (Watts) 20W