TL-SCSI285PWR
Texas Instruments
Prodotto No:
TL-SCSI285PWR
Produttore:
Texas Instruments
Pacchetto:
20-TSSOP
Descrizione:
IC REG LIN 2.85V 500MA 20TSSOP
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
PSRR 62dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 500mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 20-TSSOP
Control Features -
Series -
Package / Case 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Protection Features Over Current, Over Temperature, Over Voltage
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.85V
Voltage Dropout (Max) 0.8V @ 620mA