TL4019-31103F2M
Omron Automation and Safety
Prodotto No:
TL4019-31103F2M
Descrizione:
TL4019-3, 110VAC, PTR, 2NC+1NC+1
Guida per l'utente
Operating Temperature -20°C ~ 55°C
Must Release -
Must Operate -
Holding Force 122kgf
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Termination Style Screw Terminal
Voltage Rating 230VAC, 24VDC
Actuator Type Panel Disconnect
Current Rating (Amps) 4A (AC/DC)
Approval Agency CE, cULus
Circuit 4PST-3NC/1NO (DB/DM)
Conduit Thread Size M20 x3
Product Status Active
Series TL4019
Type Solenoid Release
Voltage - Supply 110VAC