TL750M10CKCE3
Texas Instruments
Prodotto No:
TL750M10CKCE3
Produttore:
Texas Instruments
Pacchetto:
TO-220-3
Descrizione:
IC REG LINEAR 10V 750MA TO220-3
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
PSRR 55dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 26V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 750mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Through Hole
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220-3
Control Features -
Series -
Package / Case TO-220-3
Protection Features Over Current, Over Temperature, Over Voltage, Reverse Polarity
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 10V
Voltage Dropout (Max) 0.6V @ 750mA