TL88K10R0
Ohmite
Prodotto No:
TL88K10R0
Produttore:
Ohmite
Descrizione:
RES CHAS MNT 10 OHM 10% 114W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 3.465" L x 1.012" W (88.00mm x 25.70mm)
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Product Status Obsolete
Mounting Feature Flanges
Resistance 10 Ohms
Series TL
Power (Watts) 114W
Package / Case Module
Coating, Housing Type Aluminum
Mfr Ohmite
Features -
Failure Rate -
Package Bulk
Lead Style Quick Connects, 0.250" (6.35mm)