TLBA1100B(T11)
Toshiba Semiconductor and Storage
Prodotto No:
TLBA1100B(T11)
Pacchetto:
SMD
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
LED BLUE SMD
Guida per l'utente
Wavelength - Dominant 465nm
Configuration Standard
Lens Transparency -
Viewing Angle -
Color Blue
Current - Test 10mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 3.20mm L x 2.80mm W
Millicandela Rating 7mcd
Product Status Obsolete
Height (Max) 2.10mm
Supplier Device Package SMD
Lens Style Round with Flat Top
Series -
Package / Case 2-PLCC
Mfr Toshiba Semiconductor and Storage
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.7V
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak 428nm
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 2.40mm Dia