TMK021CG2R5BK5W
Taiyo Yuden
Prodotto No:
TMK021CG2R5BK5W
Produttore:
Taiyo Yuden
Descrizione:
CAP CER 2.5PF 25V C0G/NP0 008004
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series M
Package / Case 008004 (0201 Metric)
Thickness (Max) 0.006" (0.14mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 2.5 pF