TMK107BLD474KA-T
Taiyo Yuden
Prodotto No:
TMK107BLD474KA-T
Descrizione:
CAP CER 0.47UF 25V X5R 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X5R
Series M
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 0.47 µF