TMOV20RP550E
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
TMOV20RP550E
Descrizione:
VARISTOR 910V 10KA DISC 20MM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 819 V
Capacitance @ Frequency 300 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 910 V
Varistor Voltage (Max) 1.001 kV
Series TMOV®
Energy 360J
Package / Case Disc 20mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 550 V
Features Thermally Protected
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 715 V