Casa / Fixed Inductors / TMPC 0503H-4R7MG-D
minImg
TMPC 0503H-4R7MG-D
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
Prodotto No:
TMPC 0503H-4R7MG-D
Descrizione:
4.7 UH SHIELDED MOLDED INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.224" L x 0.205" W (5.70mm x 5.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 53Ohm Max
Inductance 4.7 µH