TMS320DM355CZCEA13
Texas Instruments
Prodotto No:
TMS320DM355CZCEA13
Produttore:
Texas Instruments
Pacchetto:
337-BGA (13x13)
Descrizione:
IC DGTL MEDIA SOC 337NFBGA
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (TC)
Non-Volatile Memory ROM (8kB)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package 337-BGA (13x13)
Clock Rate 135MHz
Series TMS320DM3x, DaVinci™
Type Digital Media System-on-Chip (DMSoC)
Package / Case 337-LFBGA
Voltage - Core 1.30V
Mfr Texas Instruments
Voltage - I/O 1.8V, 3.3V