TMS320VC5409AZWS16
Texas Instruments
Prodotto No:
TMS320VC5409AZWS16
Pacchetto:
144-NFBGA (12x12)
Descrizione:
IC DSP FIXED PT 160MIPS 144-BGA
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (TC)
Non-Volatile Memory ROM (32kB)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 144-NFBGA (12x12)
Clock Rate 160MHz
Series TMS320C54x
Type Fixed Point
Package / Case 144-LFBGA
Voltage - Core 1.60V
Mfr Texas Instruments
Voltage - I/O 3.30V