TNPU080593K1BZEN00
Vishay Dale
Prodotto No:
TNPU080593K1BZEN00
Descrizione:
RES SMD 93.1K OHM 0.1% 1/8W 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 93.1 kOhms
Series TNPU e3
Power (Watts) 0.125W, 1/8W