TNPW040241R2DEED
Vishay Dale
Prodotto No:
TNPW040241R2DEED
Descrizione:
RES 41.2 OHM 0.5% 1/16W 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 41.2 Ohms
Series TNPW e3
Power (Watts) 0.063W, 1/16W