TNPW0402750RDETD
Vishay Dale
Prodotto No:
TNPW0402750RDETD
Pacchetto:
0402
Descrizione:
RES 750 OHM 0.5% 1/16W 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Resistance 750 Ohms
Series TNPW
Power (Watts) 0.063W, 1/16W