TNPW060397K6BETA
Vishay Dale
Prodotto No:
TNPW060397K6BETA
Pacchetto:
0603
Descrizione:
RES 97.6K OHM 0.1% 1/10W 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 97.6 kOhms
Series TNPW
Power (Watts) 0.1W, 1/10W