TP-BC48-600
Tycon Systems Inc.
Prodotto No:
TP-BC48-600
Produttore:
Tycon Systems Inc.
Descrizione:
BATT CHARGER DESKTOP 58.8V 10A
In magazzino : 2
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -10°C ~ 40°C
Termination Style Wire Leads
Charge Current - Max 10A
Number of Cells 1
Approval Agency CE
Battery Cell Size 48V
Mounting Type Desktop
Size / Dimension 8.50" L x 4.75" W x 3.00" H (215.90mm x 120.65mm x 76.20mm)
Product Status Active
Voltage - Nominal 58.8V
Series -
Type Desktop
Charge Time -
Battery Chemistry Lead Acid
Power - Max 600W
Mfr Tycon Systems Inc.
Features LED Indicator
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 240VAC