TP1.5KE22CA
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
TP1.5KE22CA
Produttore:
Littelfuse Inc.
Pacchetto:
DO-201
Descrizione:
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC DO201
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 49.7A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 20.9V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-201
Series Automotive, AEC-Q101, TP1.5KE
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 30.6V
Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 18.8V