TPHCS800-ML
Eaton - Bussmann Electrical Division
Prodotto No:
TPHCS800-ML
Descrizione:
FUSE HLDR BLADE 80V 800A CHASS
Guida per l'utente
Fuseholder Type Holder
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Current Rating (Amps) 800 A
Fuse Type Blade
Contact Finish Tin
Mounting Type Chassis Mount
Orientation -
Product Status Active
Fuse Size 1.496" Dia x 3.5" L (38mm x 88.9mm)
Series Telpower® TPHCS
For Use With/Related Products Bolt Mount Cartridge Fuses
Voltage 80V