TPS20-G2CF8-00
Autonics
Prodotto No:
TPS20-G2CF8-00
Produttore:
Autonics
Descrizione:
SENSOR 2844.67PSIG G3/8" .02A
In magazzino : 26
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Pressure 0 ~ 2844.67PSI (0 ~ 19613.3kPa)
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Applications Industrial Automation
Termination Style DIN
Output Type Analog Current
Port Size Male - G3/8" (9.525mm) PF
Port Style Threaded
Product Status Active
Pressure Type Gauge
Supplier Device Package -
Series TPS20
Accuracy ±0.3%
Package / Case Cylinder, Threaded
Voltage - Supply 15V ~ 35V
Output 4 ~ 20 mA