TPS71921-22DRVR
Texas Instruments
Prodotto No:
TPS71921-22DRVR
Produttore:
Texas Instruments
Pacchetto:
6-WSON (2x2)
Descrizione:
IC REG LIN 2.1V/2.2V 200MA 6WSON
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 160 µA
Voltage - Input (Max) 6.5V
PSRR 63dB ~ 44dB (100Hz ~ 1MHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 2
Current - Output 200mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 250 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 6-WSON (2x2)
Control Features Enable
Series -
Package / Case 6-WDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.1V, 2.2V