TPSE686K025K0125
KYOCERA AVX
Prodotto No:
TPSE686K025K0125
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP TANT 68UF 10% 25V 2010
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code E
Height - Seated (Max) 0.065" (1.65mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 125mOhm @ 100kHz
Series TPS
Type Molded
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 68 µF