TPST336K006R0800
KYOCERA AVX
Prodotto No:
TPST336K006R0800
Descrizione:
CAP TANT 33UF 10% 6.3V 1411
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code T
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 800mOhm
Series TPS
Type Molded
Package / Case 1411 (3528 Metric), 1210
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 33 µF