TPSV686M035S0150
KYOCERA AVX
Prodotto No:
TPSV686M035S0150
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP TANT 68UF 20% 35V 2924
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code V
Height - Seated (Max) 0.148" (3.75mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 150mOhm @ 100kHz
Ratings -
Series TPS
Type Molded
Package / Case 2924 (7361 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 68 µF