TQ4H-L2-4.5V
Panasonic Electric Works
Prodotto No:
TQ4H-L2-4.5V
Descrizione:
RELAY TELECOM 4PDT 1A 4.5VDC
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 125VAC, 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 1 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 88.9 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 50.6 Ohms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage -
Contact Form 4PDT (4 Form C)
Seal Rating -
Relay Type Telecom
Coil Insulation -
Series TQ
Operate Time 3 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver (Ag), Gold (Au)
Coil Voltage 4.5VDC
Must Operate Voltage 3.38 VDC