Casa / Fuses / TR/0603FA250-R
minImg
TR/0603FA250-R
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
TR/0603FA250-R
Descrizione:
FUSE BOARD MNT 250MA 50VDC 0603
In magazzino : 93036
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.0004
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 3.1 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 250 mA
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W x 0.019" H (1.60mm x 0.81mm x 0.48mm)
Product Status Active
Series CHIP™ 0603FA
Voltage Rating - DC 50 V