TR100FBC2K40
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
TR100FBC2K40
Pacchetto:
TO-247
Descrizione:
RES 2.4K OHM 1% 100W TO247
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.965" (24.51mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.620" L x 0.195" W (15.75mm x 4.95mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package TO-247
Resistance 2.4 kOhms
Series TR
Power (Watts) 100W