Casa / Fuses / TR2/6125FA750MA
minImg
TR2/6125FA750MA
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
TR2/6125FA750MA
Descrizione:
FUSE BRD MT 750MA 125VAC/VDC SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Melting I²t 0.07
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.15 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 750 mA
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A AC, 300A DC
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.240" L x 0.102" W x 0.102" H (6.10mm x 2.59mm x 2.59mm)
Product Status Obsolete
Series BRICK 6125FA
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case 2-SMD, Square End Block
Voltage Rating - AC 125 V