TR20FBD3K01
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
TR20FBD3K01
Pacchetto:
TO-220
Descrizione:
RES 3.01K OHM 1% 20W TO220
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.810" (20.58mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220
Resistance 3.01 kOhms
Series TR
Power (Watts) 20W