TR35FBD5K11
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
TR35FBD5K11
Pacchetto:
TO-220
Descrizione:
RES 5.11K OHM 1% 35W TO220
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.762" (19.36mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.400" L x 0.181" W (10.16mm x 4.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220
Resistance 5.11 kOhms
Series TR
Power (Watts) 35W