TRM-900-TT-A
Linx Technologies Inc.
Prodotto No:
TRM-900-TT-A
Descrizione:
RF TXRX MODULE ISM < 1GHZ SMD
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Current - Transmitting -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Serial Interfaces UART
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
RF Family/Standard General ISM < 1GHz
Power - Output 12.5dBm
Antenna Type Antenna Not Included
Series TT
Sensitivity -111dBm
Memory Size -
Package / Case Module
Data Rate 57.6kbps
Current - Receiving -
Voltage - Supply 2.5V ~ 5.5V
Modulation FHSS, FSK
Mfr Linx Technologies Inc.
Frequency 900MHz