TRR03EZPF9760
Rohm Semiconductor
Prodotto No:
TRR03EZPF9760
Pacchetto:
0603
Descrizione:
RES SMD 976 OHM 1% 1/10W 0603
In magazzino : 3016
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0603
Resistance 976 Ohms
Series TRR
Power (Watts) 0.1W, 1/10W